Картинки по запросу конвенція прав дитини

Конвенція про права дитини (КПД) отримала найбільш широке міжнародне визнання серед усіх документів з прав людини, її ратифікували всі країни світу, за виключенням двох. Конвенція поєднує в одному документі весь спектр прав людини, що мають відношення до дітей — громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав. Конвенція була прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 гору і набрала чинності у вересні 1990 року.

Відповідно до Конвенції дитина володіє такими правами:

Кожна дитина має невід’ємне право на життя.

Дитина має право на ім’я і набуття громадянства, а також право знати своїх батьків і право на їх піклування.

Дитина має право на збереження своєї індивідуальності і громадянства.

Дитина має право не розлучатися з батьками, за винятком випадків, коли компетентні органи визначають відповідно до застосовуваного закону і процедур, що таке розлучення необхідне в якнайкращих інтересах дитини.

Дитина має право вільно висловлювати власні погляди з усіх питань, що торкаються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага.

Дитина має право вільно висловлювати свої думки; це право включає свободу шукати, одержувати і передавати інформацію та ідеї будь-якого роду.

Повинно поважатися право дитини на свободу думки, совісті та релігії.

Дитина має право на свободу асоціацій і мирних зборів.

Держава забезпечує право дитини на доступ до інформації із національних та міжнародних джерел.

Батьки несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини.

Дитина має право на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров’я з приділенням першочергової уваги розвитку первинної медико-санітарної допомоги.

Дитина має право користуватися благами соціального забезпечення.

Дитина має право на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку.

Дитина має право на освіту.

Дитина має право користуватися своєю культурою.

Дитина має право на відпочинок і дозвілля, право брати участь в іграх та вільно брати участь у культурному житті та займатися мистецтвом.

Дитина має право на захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може завдати шкоди її життю та розвитку.

Дитина повинна бути захищена від незаконного зловживання наркотичними засобами.

Держава зобов’язана вживати всіх можливих заходів з метою забезпечення захисту дітей, яких торкається збройний конфлікт, та догляду за ними.

ÐŸÐ¾Ñ Ð¾Ð¶ÐµÐµ изображение