/Files/images/2023/100465.003.jpg

Концепція національно-патріотичного виховання в системі освіти України

"УКРАЇНА - МОЯ БАТЬКІВЩИНА". Парціальна програма з національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

План заходів щодо національно-патріотичного виховання в КЗ "ДНЗ №445" на 2023/2024 н.р.

№ з/пЗміст роботиТермін виконанняВідповідальний
І.Організаційно-методична робота
1.Систематизувати нормативно-правові та методичні документи з питань патріотичного виховання.ВересеньЗавідувач, вихователь-методист
2.Забезпечити висвітлення заходів національно-патріотичної спрямованості, які реалізуються закладом у засобах масової інформації, на сайті ЗДО.Протягом рокуВихователь-методист
3.Сприяти інформаційному наповненню куточків національної символіки по групам.ПостійноПедагогічний колектив
4.Провести тиждень української мови «Говоримо українською мовою».ЛистопадВихователь-методист
5.Скласти план роботи з дітьми за тематичними блоками: - Історія міста. - Назва. Чому тут виникло поселення людей? - Вулиці нашого міста. Найбільша площа. - Визначні місця нашого міста. - Праця дорослих. Підприємства нашого міста. - Герб міста. Які символи на ньому зображені. - Видатні люди рідного міста. - Природа, культура рідного міста. - Відпочинок у нашому місті. - Захисники нашого міста. Хто слідкує за порядком і добробутом людей.Протягом року

(за умови очної роботи закладу)
Вихователь-методист, творча група
6.Провести літературне свято-конкурс читців поезії Т.Г. Шевченка.Березень

(за умови очної роботи закладу)
Вихователь-методист
7.Відзначення державних свят: - День Незалежності; - День захисника Вітчизни; - День Соборності України.24 серпня
14 жовтня
21 січня
Завідувач, вихователь-методист
8.Відзначення народних свят: - Свято урожаю, обжинки; - Андріївські вечорниці; - Віночок різдвяних свят; - Великоднє свято.Жовтень
Грудень
Січень
Квітень
Педагогічний колектив
ІІ.Робота з педагогами
1.Взяти участь у акціях: - до Дня вшанування учасників бойових дій; - до Дня міста.Педагогічний колектив
2Скласти методичні рекомендації для педагогів по ознайомленню дітей з: - родиною та родоводом; - використання народного фольклору.Грудень
Січень
Вихователь-методист, творча група
3Організувати серед вихователів конкурс на кращу методичну розробку з патріотичного виховання.КвітеньВихователь-методист

Презентація для батьків та вихователей" Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку"

Державні символи України. Легенда про трьох братів.

Номер слайду 1

Символи України

Номер слайду 2

Національні символи - це свідчення високого духу нашого народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації.

Номер слайду 3

Державний Гімн - це закріплена в законодавстві країни музично- поетична емблема держави, яка через систему (набір) музично- поетичних образів виражає певне коло ідей політичного характеру та символізує суверенну державу. Державний Гімн України - це національний гімн на музику М. Вербицького.

Номер слайду 4

Державний Герб - це закріплений у законодавстві офіційний умовний знак, який через графічне чи кольорове зображення окремих фігур виражає коло певних ідей політичного характеру та символізує суверенітет держави.

Номер слайду 5

Державний Прапор України - стяг з двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів: верхня смуга - синього кольору, нижня - жовтого. Співвідношення ширини прапора до його довжини - 2:3.

Номер слайду 6

Народні символи - це те, що найбільше любить і шанує даний народ. В одних народів їх більше, в інших менше. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну йде мова.

Номер слайду 7

Хліб — символ життя. З давніх-давен він у великій пошані в народу. Недаремно у молитві «Отче наш...» люди просили не позбавляти їх хліба, бо він не просто основа життя, хліб — то саме життя. Хліб називають святим. Коровай – ритуальний священний хліб, котрий завжди має художньо виконану і естетично оздоблену круглу, тобто сонячну форму.

Номер слайду 8

Український рушник пройшов крізь віки і нині символізує чисті почуття, безмежну любов до своїх дітей. Рушник передавали як оберіг із покоління в покоління. А який він гарний! Без рушника, як і без пісні, не обходиться жодне сімейне свято. Рушники подавали і брали на сватанні, ними пов'язували наречених на заручинах, на рушничок ставали, коли брали шлюб.

Номер слайду 9

Український віночок — не просто прикраса, а оберіг, адже в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає, волосся береже. До віночка впліталось багато різних квітів, кожна квітка щось символізувала. Деревій — символ нескореності, барвінок — символ материнської любові, ружа, мальва і півонія — символи віри, надії і любові. Ромашка у вінку наймолодша за своїм віком, приносила не лише здоров'я, а й доброту і ніжність. Любисток додавали, щоб хлопці любили. І обов'язково вплітали калину — символ дівочої вроди та нашої України. А всього в українському віночку — дванадцять квіточок. І кожна — лікар, оберіг від злих сил.

Номер слайду 10

Вишиванка - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь, зв'язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

Номер слайду 1

Калина – це символ рідної землі, отчого краю, батькової хати. Калина – один із прекрасних символів України, який входить у нашу свідомість із маминої колискової. А коли підросте в матері син, вона благословляла його в дорогу, наказуючи не забувати калину. Калина – це той символ, що і пам’ять людську береже, нагадуючи про милі краї, символ безсмертя, невіддільний від життя. Калина – це наша Україна. Це опоетизований образ матері, батька, родини. Вона уособлює той наймиліший серцю куточок землі, де ми народилися.

мер слайду 12

Номер слайду 13

Українці вважають вербу святим деревом і шанують його. На останню неділю перед Великоднем припадає Вербна неділя. Цього дня в церкві повсюди святять нарізані вербові гілочки. Люди вірили в чудодійну силу живої верби. Вона мала достаток і здоров'я. Верба дуже живуча. Ввіткнеш гілочку чи кілок у вологу землю — виросте дерево. Верба — символ неперервності життя. Красива, ніжна, невибаглива, корисна.

Номер слайду 14

Квіти соняшника здавна вважали символом любові до Батьківщини. Коли сонце сідає за небокрай, сонях сумно опускає голівку - так і людина на чужині сумує за рідною землею. Як соняшник повертається за сонцем, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни.

Кiлькiсть переглядiв: 108