/Files/images/baneri/emb.JPG
Раді вітати Вас на сайті закладу

дошкільної освіти №445

м.Харків

В нашім місті є садочок,
«Чайкою» він зветься,
Для маленьких діточок
Місце тут знайдеться.
Дитсадок наш, рідний дім
Сонечком засяє,
І дорослих, і дітей
Посмішкою зустрічає.
Розвиваєм особистість,
Творчі здібності малят.
Залучаєм до співпраці
В дитсадочку і мам, і тат.


Тимчасове призупинення діяльності закладу дошкільної освіти під час воєнного стану

Відповідно до Указа Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», листа Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 No1/3276-22 «Про організацію освітнього процесу», з метою збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу, припиняється освітній процес у закладі дошкільної освіти.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НА ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ

Як діяти закладу освіти та учасникам освітнього процесу під час повітряної тривоги


Якщо педагогічний працівник перебуває в закладі освіти

Нагадуємо педагогічним працівникам алгоритм дій від ДСНС у разі повітряної тривоги

1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення закладу.

2. Педагогічний працівник миттєво сповіщає вихованців (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинення заняття.

3.Відповідальна особа разом із працівниками має скоординувати хід евакуації вихованців від групи до захисної споруди (укриття).

4. Приміщення груп, в яких займаються педагогічні працівникиі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні групи та швидкого залишення групи. При обмеженому просторі для пересування вихованці залишають приміщення групами.

5. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. Молодшим групам (1, 2 молодші групи) необхідно надати помічників.

6. Медичний працівник повинен знаходитись у відведеному для нього місці для швидкого надання медичної допомоги.

7. Відповідальні за евакуацію особи повинні знаходитися біля виходу із захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.

8. Вихованці, які знаходяться на подвір’ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вихователя до захисної споруди.

9. У середині захисної споруди відповідальні особи повинні забезпечити, щоб вихованці швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі займуть свої місця відповідальний за групу повинен перевірити наявність усіх вихованців.

10. Під час перебування в захисній споруді педагогічні працівникиі та відповідальні особи повинні провести заходи, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто знаходиться в ній.

Якщо батьки хочуть забрати під час тривоги дитину з укриття – педагогічний працівник не має права передавати їм дитину. Докладніше про це читайте у підрозділі нижче.

Якщо тривога застала педагогічного працівника перед початком робочого дня

Якщо працівник має змогу швидко за 5-7 хвилин дістатися до закладу освіти і в закладі освіти є укриття, то працівник переміщується до укриття закладу освіти. Але варто враховувати розташування закладу освіти, у деяких регіонах до укриття необхідно переміститися за 2-3 хвилини.

Якщо у закладі освіти немає укриття, то працівник закладу має переміститися до найближчого до нього укриття за місцем його перебування.

Протизаконно та злочинно вимагати від працівників прибути до закладу освіти під час повітряної тривоги.

Дії батьків до та під час повітряної тривоги

Щоб підготуватися до можливої повітряної тривоги ЮНІСЕФ рекомендує батькам:

1. долучитися до каналу комунікації закладу освіти між адміністрацією закладу та учасниками освітнього процесу, щоб володіти оперативною та необхідною інформацією у разі повітряної тривоги;

2. надати керівництву закладу свої контакти, контакти тих, хто може забирати дитину із садочка, деталі стану здоров’я дитини, зокрема про особливі потреби дитини. Також поінформуйте дитину, щоб вона знала свій резус-фактор та групу крові, свої хронічні хвороби, а також ваші контакти.

У нашій окремій публікації щодо евакуаційних рюкзаків ми вже зазначали, що в рюкзак дитини варто покласти записку від батьків, у якій вказано прізвище, ім’я, по батькові дитини, дата народження, адреса проживання, контакти батьків, сімейне фото (за можливості й, бажано, з підписами, хто на ньому зображений). Також варто зазначити в цій записці резус-фактор та групу крові дитини.

Якщо під час повітряної тривоги дитина перебуває в закладі освіти

Нагадуємо, що батьки не можуть забрати дитину з укриття під час повітряної тривоги, а педагог, відповідно, не має права відпустити дитину з укриття навіть на прохання батьків. До завершення повітряної тривоги дитина повинна залишатися в укритті. Адже так батьки наражають на небезпеку і себе, й дитину.

Пунктами 15-16 Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту(Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджений наказом МВС від 09.07.2018 № 579) визначено, що вихід із захисної споруди здійснюється тільки якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки (після уточнення ситуації в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації.

Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться, якщо:

відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;

відбулося затоплення споруди;

сталася пожежа у споруді та утворилися в ній небезпечні концентрації шкідливих газів;

було досягнено граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища, наприклад, в укритті суттєво знизився рівень кисню або у повітря є якісь небезпечні речовини.

Ми розуміємо батьків, адже всі хвилюємося за своїх рідних та близьких, особливо за дітей, і хочемо, аби під час небезпеки вони були поруч із нами. Але правильне рішення під час повітряної тривоги – батькам залишатися там, де вони є, і шукати найближче безпечне укриття для себе, а дитині – перебувати в укритті закладу освіти або закріпленому за закладом освіти укритті. Нагадайте дитині, що під час повітряної тривоги треба слухати вихователя і не слід покидати заклад освіти, щоб бігти додому або на вулицю.

Звертаємо увагу, що, наприклад, в Ізраїлі, згідно з циркуляром* генерального директора щодо забезпечення безпеки закладів освіти, під час стрілянини чи захоплення закладу освіти, навіть не у разі повітряної тривоги, а під час занять загалом усі ворота для входу на територію закладу зачинені відповідно до вказівок охоронця та за погодженням з офіцером безпеки ізраїльської поліції. Без дозволу закладу освіти після закриття воріт до закладу вхід іншим особам забороняється, зокрема навіть батькам, братам, сестрам учнів.

А під час повітряної тривоги в Ізраїлі діти повинні перебувати в бомбосховищі до кінця повітряної тривоги й навіть ще 10 хвилин після її завершення.

З досвіду роботи ізраїльських шкіл в умовах війни відомо, що під час бомбардування, незалежно від того, завершилися заняття чи ні, всі діти залишаються в укритті. Лише після завершення тривоги, налаштування комунікацій та запуску роботи громадського транспорту діти можуть повертатися додому. Педагогічні працівники в такій ситуації обов’язково мають поцікавитися, чи дісталася дитина додому.

Якщо повітряна тривога трапилася дорогою до/із закладу освіти

Департамент освіти і науки Києва розробив рекомендації на випадок, якщо повітряна тривога застає здобувача дорогою до чи з закладу освіти. Наводимо батькам ці рекомендації трохи трансформовані:

оберіть із дитиною безпечний шлях до ЗДО та у зворотному напрямку (тобто складіть своєрідний маршрут руху), далі оберіть укриття, які дитина зможе використовувати дорогою в разі сигналу повітряної тривоги;

навчіть дитину не торкатися оголених електричних дротів, невідомих предметів, проговоріть правила мінної безпеки. Докладніше про правила мінної безпеки – на нашому сайті;

повідомте вихователя про місцеперебування дитини.

Що робити учасникам освітнього процесу, якщо не встигли добігти до укриття під час обстрілу: поради ДСНС

Якщо не було часу добігти до укриття, ДСНС радить:

негайно перейти в приміщення без вікон або скористатися правилом двох стін (перша стіна бере на себе силу вибуху, друга – руйнування);

якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку – зателефонувати 101, вказавши точну адресу, поверх та покинути небезпечне місце;

якщо в будинку стався вибух – слід якнайшвидше самостійно залишити будівлю та залишити двері відчиненими, щоб рятувальники не зрізали їх.

Державна соціальна програма запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі до 2025 року
Куди звертатися за допомогою? (корисні номера)
Інформація з протидії шахрайству: "Шахрайські схеми: прості правила безпеки"
Поради батькам під час війни
Кір: швидкий і небезечий!!!

План реагування на надзвичайні ситуації вихователей ЗДО

Психологічна підтримка під час війни

Підтримка батьків та дітей під час війни
Пам'ятка "Обережно вибухонебезпечні предмети"

/Files/images/2023/57987659.jpg


Наш сайт в першу чергу адресований тим, хто зацікавлений у гармонійному та всебічному розвитку дитини.
На нашому сайті Ви можете:

дізнатися:
- останні новини дошкільного закладу;
- про життя дітей в групі;
знайти:
- інформацію про дитячий садок та про реалізацію педагогічним колективом програми виховання і навчання дітей від 2 до 7 років "Дитина";
- поради спеціалістів дитячого садка;
відвідати: фотогалерею;
задати: питання, які Вас цікавлять з питань виховання та розвитку дітей працівниками дошкільного закладу.

/Files/images/animaciya_raduga.gif

Cподіваємось, що сайт буде корисний як батькам вихованців нашого дошкільного закладу, так і всім-всім-всім!

/Files/images/kartinki/emblemi_grup/dnzreg.JPG

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.