СТОП булінг!

Булінг (цькування)

Тема булінгу на сьогодні є резонансною. За даними досліджень, Україна увійшла до ТОП-10 країн із поширеною дитячою агресією.

Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України №8584 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу", який вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.

Законом визначено, що булінг (цькування) - це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров`ю потерпілого.

Порядок подання заяв або повідомлень
про випадки булінгу

У закладі освіти повідомлення або підозру щодо вчинення булінгу приймає керівник закладу. Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок цькування має невідкладно повідомити про це Національній поліції та батькам особи, яка стала стороною булінгу, за потреби викликати екстрену (швидку) медичну допомогу. Окрім того, керівник закладу освіти повинен скликати засідання комісії з розгляду випадку булінгу. До складу комісії входять педагогічні (науково-педагогічні) працівники, у тому числі практичний психолог та соціальний педагого закладу освіти, представники служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Основні правила поведінки здобувачів освіти в ЗДО

  • Не ображати інших дошкільнят;
  • Берегти іграшки, майно та книги;
  • Дотримуватися вимог безпеки;
  • Бути ввічливим та доброзичливим;
  • З повагою ставитися до інших людей (дорослих, дітей).
  • Відповідально ставитися до власного здоров`я та здров`я оточуючих;

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

Державна соціальна програма протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року

Наказ МОН України від 28.12.2019р. № 1646, що регулює порядок реагування та протидію булінгу

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"

План заходів щодо запобігання та протидії булінгу в ЗДО №445 на 2023/2024 н.р.

У випадку виявлення факту булінгу (цькування) або підозри слід звертатися:

  • До керівництва ЗДО;
  • До поліції (102);
  • На телефони "гарячих ліній" : 116 111 (для дзвінків з мобільного) дитяча гаряча лінія для дітей та батьків з питань захисту їхніх прав; 0-800-500-333 дитяча гаряча лінія центру "Ла страда - України";
  • до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.
Кiлькiсть переглядiв: 338