ЗМІНИ ЩОДО ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ В КЗ "ДНЗ №445"


Згідно із законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про охорону дитинства", на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку", від 26.08.2002 № 1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів", Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням 1 сесії 7 скликання від 08.11.2007 №826/17 "Про затвердження Комплексної програми розвитку освіти м. Харкова на 2018-2022 роки (зі змінами та доповненнями), рішення 38 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 02.12.2020р. №2293/20 "Про бюджет Харківуської міської теріторіальної громади на 2021 рік", з метою організації якісного та повноцінного харчування вихованців закладу освіти, надання допомоги соціально незахищеним категоріям вихованців у закладі дошкільної освіти №445

Вартість харчування дітей в закладі дошкільної освіти № 445 з 1 січня 2021 року і надалі становить:

- вікова група від 1-го до 3-х років - 30,00 грн. (з розрахунку: 12 грн. – бюджетні кошти та 18 грн. – батьківська плата);

- вікова група від 3-х до 6-ти (7-ми) років - 35,00 грн. (з розрахунку: 14 грн. - бюджетні кошти та 21 грн. – батьківська плата).

Відповідно до рішення Харківського міського голови звільнено від сплати за харчування дітей з сімей-учасників антитерористичної операції (операції об"єднаних сил). Пільги для інших категорій вихованців зберігаються і надалі відповідно до наданих документів.
Пільги на харчування
Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями тощо.
Пунктом 2.10 Порядку № 667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.
У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. № 305 (із змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
На підставі Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернат них навчальних закладах пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:
 • діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування;
 • діти із сімей, сукупний дохід в яких на кожного члена за попередній квартал не перевищив рівня прожиткового мінімуму;
 • діти-інваліди;
 • діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • 50% від вартості діти із багатодітних сімей, у яких троє і більше дітей.

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей
 • Довідка з Управління праці та соціального захисту населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку)
 • Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
 • Довідка форма № 3 - 1 шт.

Діти-сироти (опікуни)
 • Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
 • Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.

Діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС:
 • Ксерокопія свідоцтва про народження дитини;
 • Ксерокопія свідоцтва потерпілого від наслідків аварії на ЧАЕС;
 • Довідка про склад сім'ї.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %)
 • Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт.
 • Ксерокопія посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт.
 • Довідка форма № 3 - 1 шт.

Для одиноких матерів пільги Законом не передбачені.

Документи подаються при зарахуванні дитини в дитячий садок або на момент встановлення пільг. Пільга встановлюється з моменту подачі всіх документів.
Питання щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах регламентовано:
 • статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами);
 • статтею 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ( зі змінами)
 • постановою Кабінету Міністрів України «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами);
 • Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667.
УВАГА ! Прийнято рішення, що з 01.01.2018 року безкоштовне харчування в закладах дошкільної освіти отримають діти участників АТО
Кiлькiсть переглядiв: 635