/Files/images/2021/images.jpg

Що ж допоможе вберегтися?

-Уникнення близьких контактів із хворими. Щоб заразитися, на слизові оболонки людини має потрапити певна кількість біоматеріалу – слини чи слизу – від хворої людини.

- Миття рук та використання дезінфікуючих засобів. За даними МОЗ, коронавірус може виживати на різних поверхнях лише протягом кількох годин. Теоретично можливо заразитися, якщо торкнутися, приміром, поручнів у громадському транспорті чи верхнього одягу людей, а потім потерти око цією рукою. Центр із контролю та профілактики захворювань радить мити руки впродовж не менш як 20 секунд.

-Збалансоване харчування, вживання достатньої кількості рідини, достатня тривалість сну. Це не пусті слова, бо ослаблений втомою, нестачею вітамінів, клітковини та рідини організм більш вразливий до інфекційних захворювань

- Провітрювання та зволоження повітря у приміщенні. Провітрювання приміщення може знизити ризики розповсюдження хвороби серед мешканців квартири чи будинку.відмова від сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

- Вірус 2019-nCoV зоогенний. Це означає, що спершу він поширювався між тваринами, а в якийсь момент мутував і поширився від тварини до людини. Задля уникнення зараження рекомендується нівелювати контакти із тваринами та їхніми біоматеріалами – кров’ю, сирим м’ясом тощо.

Основні поради для захисту від нової коронавірусної інфекції

7 поширених питань про новий коронавірус

Що таке Коронавірус?

Наказ МОН України від 16.03.2020р. № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"
Лист МОН України від 11.03.2020р. №1/9-154 "Щодо запровадження карантину для усіх типів закладів освіти"
Наказ ДО ХМР від 17.03.2020р. №55 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"
План заходів Управління освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради, закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Шевченківського району м. Харкова щодо запобігання, розповсюдження та профілактики захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-пСоV
План заходів комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 445 Харківської міської ради» щодо запобігання, розповсюдження на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-пСоV
Постанова ГДСЛ України від 22.09.2020р. №55 "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19"
Кiлькiсть переглядiв: 171